Szklarska Poręba rakiety śnieżne aktywny wypoczynek w górach
Szklarska Poręba
Rakiety śnieżne

Wędrówki na rakietach śnieżnych są obecnie najszybciej rozwijającą się i cieszącą się coraz większym zainteresowaniem dyscypliną sportów zimowych. W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy się spieszymy i nie ma na nic czasu, szukamy oazy spokoju, aby odpocząć i naładować baterie życiowe.

W ostatnich pięciu latach zaobserwowano wzrost zainteresowania tym typem aktywnego odpoczynku o ponad 5%.Dawne modele rakiet śnieżnych, wykonane z drewna i plecionki lub skór zwierzęcych należą już do przeszłości.

Odkrycie wędrówek na rakietach śnieżnych jako dyscypliny sportowej miało miejsce w Europie na początku lat 80 we Francji, niedaleko miejscowości Annecy. Odkrycie to szybko zyskało miano technicznej innowacji. W Alpach Francuskich aktywne wędrówki na rakietach śnieżnych stały się wręcz sportem narodowym. Całe rodziny i grupy znajomych doceniają jego wartości sportowe, wypoczynkowe i rekreacyjne. Także kurorty turystyczne oraz bazy gastronomiczne czerpią korzyści z rozwoju tej dyscypliny.

We Francji od 2001 roku, w jedną z sobót stycznia, odbywa się Dzień Wędrówek na rakietach śnieżnych. Tego dnia istnieje możliwość wypożyczenia rakiet śnieżnych w jednym z ponad 40 ośrodków w Alpach Francuskich i wzięcia udziału w szkoleniach, pokazach, wycieczkach oraz w imprezach towarzyszących. Również w Polsce rakiety śnieżne stają się coraz bardziej popularne
Copyright (c) InterPele wszklarskiej.net | reklama
-
stat4u